Termoformierki próżniowe

Termoformierki próżniowe to profesjonalne rozwiązanie  przeznaczone zarówno do wytwarzania prototypów, jak i do seryjnej produkcji wytłoczek z materiałów termoplastycznych.

Ze względu na swoje specyficzne możliwości, termoformierki próżniowe stanowią idealne wsparcie cyklu produkcyjnego firm, które zajmują się przemysłową bądź detaliczną obróbką tworzyw sztucznych. 

Urządzenia do termoformowania wyposażone są zaawansowany technicznie układ grzewczy, który dysponuje znakomitymi właściwościami radiacyjnymi dającymi bardzo wysoką skuteczność promieniowania. W rezultacie pozwala to na idealne odwzorowanie kształtów formy.

Proces formowania jest prosty, jednak wymaga specyficznego przygotowania i niezawodnych urządzeń. Zautomatyzowany piec przesuwa się w pozycję roboczą i nagrzewa materiał, by po upływie zadanego czasu odjechać w pozycję jałową. Tym samym umożliwia formie wejście w uplastycznione tworzywo i podciśnieniowe dopasowanie go do ostatecznego kształtu. Po procesie stygnięcia materiał zostaje oddzielony od formy, a urządzenie jest gotowe do powtórzenia cyklu.

Oferowane przez nas urządzenia mogą posiadać ręczny lub automatyczny system załadunku. Zależnie od potrzeb, termoformierki mogą być dopasowywane modułowo do uzyskania konfiguracji właściwej dla rodzaju formy, jej ciężaru i rozmiaru, specyfice obrabianego materiału oraz ilości wytłoczek i ich finalnej obróbce w cyklu produkcyjnym. Dzięki zastosowaniu podajnika na materiał oraz wykrojnika gotowych elementów, obsługa termoformierki może zostać ograniczona do minimum. Funkcje operatora ograniczają się do przygotowania materiału, wprowadzeniu danych za pomocą panelu dotykowego i dozoru. Reszta procesu przebiega w sposób automatyczny.

Termoformierki to maszyny pozwalające na łatwą, szybką i w pełni zautomatyzowaną produkcją szerokiego zakresu wyrobów końcowych.

Mogą służyć do produkcji m.in.:

  • opakowań typu blister,
  • talerzy i kubków jednorazowych,
  • opakowań na tabletki, kosmetyki,
  • kubków na lody, śmietanę, jogurty, serki
  • elementów osłon i paneli maskujących stosowanych w przemyśle samochodowym.