F Series

Plotery stołowe to urządzenia do cięcia i bigowania różnych materiałów. Dzięki swojej konstrukcji maszyny tego typu są szybkie i uniwersalne, co pozwala na wykorzystanie ich w różnych branżach przemysłu.

 

Ploter Summa F to urządzenie produkowane przez belgijską firmę Summa, od wielu lat będącą liderem w produkcji ploterów tnących z napędem rolkowym.

Dzięki doświadczeniu zebranemu podczas tworzenia legendarnych urządzeń, oraz rosnącym wymaganiom rynkowym i nowoczesnym technologiom, urządzenia serii F są maszynami dopracowanymi, łączącymi w sobie najlepsze rozwiązania.

Maszyna ta łączy w sobie wszystkie zalety ploterów rolkowych,  umożliwiając jednocześnie  cięcie ”trudnych materiałów”, takie jak: filc, tekturę falistą, tekturę „plaster miodu”, korek, grube i sztywne folie i wiele innych. Ploter dysponuje  bogatą listą narzędzi co daje wszechstronną możliwości w wykorzystaniu. Należałoby tutaj wspomnieć przede wszystkim o nożach: wleczonym i aktywnym, oraz systemie optycznego rozpoznawania znaczników za pomocą kamery - OPOS CAM. Które można wykorzystywać w różnorakich konfiguracjach. Siła nacisku noża aktywnego w tym modelu wynosi 1200 gram co sprawia, że spektrum materiałów które można ciąć tym narzędziem jest naprawdę szerokie.  

Dodatkowo ploter Summa F1612 możemy wyposażyć w jedną z dwóch głowic frezujących,  Elektroniczny Nóż Oscylacyjny, Pneumatyczny Nóż Oscylacyjny, Narzędzie nacinające „Kiss Cut” Narzędzia przecinające „Cut Out”,  Narzędzia do Bigowania, Narzędzia V-Cut czy Nóż krążkowy do tekstyliów.

Następną  innowacją jest system pozwalający na używanie kilku narzędzi w tym samym czasie. To rozwiązanie automatycznie rozpoznające typ zainstalowanego narzędzia.